Adım Adım Türkiye Yüzyılına, Adım Adım Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezine

Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz kampüsünde yeni açılacak olan Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezinde incelemelerde bulundu. Rektörümüz, sorumlu personelden yapımı devam eden kongre merkeziyle ilgili bilgi aldı. İncelemelere, Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Şevket Evci de katıldı.

Üniversitemizin, asli görevleri olan eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal sorumluluk alanında yürüttüğü faaliyetlerin çağın ihtiyaçlarına cevap vermesi ve verimli olarak devam edebilmesi için teknik altyapı iyileştirme ve inşa çalışmalarının önemli olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezimiz, ulusal ve uluslararası seviyede üst düzey panel, konferans, seminer, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılmasına imkan verecek bir tarzda inşa edildi. Merkezimizin ve burada yapılacak etkinliklerin öğrencilerimiz başta olmak üzere paydaşlarımızın akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine, şehrimizin ve Üniversitemizin tanınmasına önemli katkıları olacağına inanıyorum. Yakın Geleceğin Büyük Türkiyesi vizyonuna katkı sağlama çabasıyla inşa ettiğimiz, Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezimizi, Cumhuriyetimizin 100. Yılında öğrencilerimizin ve ilimizin hizmetine sunuyor olmamız da bizler için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Desteğini esirgemeyen devlet büyüklerimiz başta olmak üzere, projesinde ve yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezimizin Türkiye’ye, Üniversitemize ve Kırıkkale’ye en iyi şekilde hizmet etmesini dilerim" dedi.

Yapımı büyük oranda tamamlanan, 8.800 m² alan üzerine kurulu Türkiye Yüzyılı Kongre Merkezi içerisinde 10 adet idari ofis, 1 adet VİP salonu, 1 adet 950 kişilik salon, 1 adet 167 kişilik salon, 1 adet 108 kişilik salon, 1 adet toplantı salonu, otopark, fuaye alanı, kulüp odası ve sosyal alan bulunuyor.