Üniversitemizin Ortak Olduğu Avrupa Birliği Projesi Kabul Edildi

  Dünyanın farklı ülkelerindeki kardeş üniversitelerle yaptığı proje bazlı ikili işbirliği çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüten Üniversitemiz, uluslararasılaşma çalışmalarına daha kapsamlı bir şekilde devam ediyor. 

  Üniversitemiz ve Üniversitemizin ikili iş birliği yaptığı Cezayir Blida 2 Üniversitesi’nin ortakları arasında yer aldığı Erasmus+ Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme proje başvurusu kabul edildi.

  Koordinatörlüğünü Cezayir Mostaganem Üniversitesi’nin yaptığı, toplam bütçesi 811.943 avro olan proje 36 ay devam edecek.

  Cezayir merkezli projeye Mostaganem ve Blida 2 Üniversitelerinin yanı sıra Cezayir’de bulunan 4 farklı Üniversite ve Yükseköğretim Kurumu ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı da destek veriyor.

  Geniş çaplı projenin ortakları arasında Üniversitemiz ile birlikte Norveç Fen ve Teknoloji Üniversitesi, İtalya Siena Yabancılar Üniversitesi ve Letonya Riga Teknik Üniversitesi yer alıyor.

  Proje kapsamında yükseköğretimde dil, girişimcilik ve dijital becerileri geliştirme ve sertifikalandırma üzerine çalışmalar yapılması amaçlanıyor. Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erman Yükseltürk, Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Gürsel Emiroğlu, Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer ve Araştırma Görevlisi Fatih İlhan’ın yer aldığı projede Üniversitemiz dijital becerilerin geliştirilmesi ve sertifikalandırılması konusunda projeye destek sağlayacak.