Vali Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu Rektörümüze Veda Ziyaretinde Bulundu

Valiler Kararnamesi ile Tunceli’ye atanan Vali Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’a veda ziyaretinde bulundu. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaret sonrasında Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, Üniversitemiz senato toplantısına konuk oldu.

Senato toplantısına Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan, Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci ve senato üyeleri katıldı.

Üniversitemize verdiği destek dolayısıyla Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkürlerini ileten Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Kırıkkale Üniversitesi’nde  göreve başlamamdan bu yana ilimizde görev yapan Valilerimiz M. İlker Haktankaçmaz, Yunus Sezer ve siz devletin hep sıcak yüzünü gösterdiniz. Şehirdeki ve Üniversitemizdeki çalışmalarımızda, işlerimizde bizlere her zaman yardımcı olduğu ve işlerimizi kolaylaştırdığı için Sayın Valimize huzurunuzda teşekkür ederim. Kendisiyle güzel çalışmalarımız oldu. İnşaallah gittiği yerde de kıymeti bilinir. İnşaallah hayırla gider. Yeni görevinde Sayın Valimize başarılar diliyorum” dedi

Üniversitemizin Kırıkkale’ye çok büyük bir katkısı olduğunu ifade eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, “Ziya Paşa, “Hiçbir inkılap iyi bir bürokrat yetiştirmekten daha kuvvetli bir inkılap değildir” der. Bir devletin en önemli güçlerinden bir tanesi kendi alanına hakim, etkin, çalışkan, gayretli, insiyatif alabilen bürokratlar yetiştirebilmesidir. Bunun bir okulu da yok. İyi üniversitelerde okumakla iyi yönetici olunmuyor. Bunun temelinde başka bir şey var. Beşeri münasebetlerinizdeki kabiliyetiniz, tavırlarınız, fıtratınız, yaşam hikayenizin size verdikleri ve sizden aldıkları bu noktada önemlidir.  Ankara’da doğup büyüdüm. Aslen Sungurluluyum. Her iki tarafa da yakın olması yönüyle Kırıkkale’yi evim gibi gördüm. Özel sektörde tecrübem oldu. Sonrasında devlet hizmetinde bulunmanın fıtratıma daha uygun olduğunu düşündüm.  Mülki idare amirliği görevinde bir çok yer görüyorsunuz ve çevresini de öğreniyorsunuz. Gittiğiniz yerlere çabuk alışıyorsunuz. Kırıkkale’de evim gibi çalıştım. Hiç mutlu olmadığım kadar mutluydum. Şimdi de memleketin çok özel bir bölgesi olan Tunceli’ye atamamız gerçekleşti. Bilmediği için kimileri çekinse de Tunceli çok ama çok güzel ve özel bir yer. Sanki tam da bana göre bir yer. Allah mahcup etmez inşallah. Görevimizi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Kırıkkale Üniversitesi’nin, Kırıkkale’ye çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum. Şehrimizin gelişmesine önemli bir katkısı var. Şehirde yapılan projelerin her zaman ortağı oldular. Başka yerlerden gelen öğrenciler Kırıkkale’yi tanıdılar. İlimize katkıda bulundular. Şehrimiz de Üniversitemiz de büyümeye devam edecek. Kırıkkale Üniversitesi, Anadolu’nun en kuvvetli üniversitelerinden bir tanesi. Bunda başta Rektör Hocamız olmak üzere sizin gibi değerli akademisyenlerin çok büyük katkısı var. Rektör Hocamızdan ve Üniversitemizden ben her zaman razı oldum. Hakkınızı helal edin” şeklinde konuştu.

Konuşma sonrasında Rektörümüz, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na şehrimizin sembollerinden olan Çeşnigir Köprüsü'nün resmedildiği çini çalışmasını hediye etti.