Rektörümüz, Vali Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu Onuruna Düzenlenen Veda Yemeğine Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, son Valiler Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliği görevinden Tunceli Valiliği görevine atanan Vali Sayın Bülent Tekbıyıkoğlu onuruna düzenlenen veda yemeğine katıldı.

 MKE kapalı yüzme havuzunda düzenlenen veda yemeğine il protokolü, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve basın mensupları katıldı.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun, ilimize gelişinden itibaren yaptığı çalışmalardan ve ziyaretlerden kısa kesitler verilerek oluşturulan 6 dakikalık sunu Vali Tekbıyıkoğlu ve katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Programın açılışında konuşan Vali Tekbıyıkoğlu, “Jandarma Komutanımız, Garnizon komutanımız, Vekilimiz, değerli çalışma arkadaşlarım. Şimdi kelimelere nereden başlamak lazım? Filozofun bir tanesi diyor ki görerek öğrenme en güzel öğrenme metodudur. Trabzon'un Tonya ilçesi, Giresun'un Yağlıdere ilçesi, Aydın'ın Bozdoğan ilçesi Bingöl'ün Kiğı ilçesi, Hatay'ın Hassa ilçesi ve Bitlis'in Ahlat ilçelerinde kaymakamlık yaptım. Her tarafta, gezdiğim her yerde de birçok şey öğrendim. Ben daha önce buraların hiçbirine gitmemiştim. Şimdi orada da birçok dostum var. Açıkçası bazen ben söylüyorum, Kırıkkale, kırk üç tane ilin geçiş güzergahında olan ama kenarından geçip gittiğimiz bir il olarak akıllara geliyor. Kırıkkale aslında bundan çok daha ilerisinde, içerisinde birçok kültür varlığını barındıran, tabiat varlığını barındıran, kendine has güzellikleri olan, manevi büyükleri olan, gezilip görülmesi gereken bir yer. Ben Kırıkkale’ye daha önce hiç girmemiştim. Ama o zaman bana aşina olmayan yüzlere, hiç tanımadığım yüzlere şu an baktığımda  hepsinde birçok dostu görüyorum. Birçok tanıdık sima görüyorum. Başım sıkıştığı zaman telefon açacağım, destek alacağım arkadaşlarımızı görüyorum. Bütün mesai arkadaşlarım, belediye başkanımız, rektör hocamız, milletvekilimiz hepsi bana dost oldular. Sağ olsunlar, var olsunlar. Kırıkkale’de çok keyifli çalıştım. Çok da rahat ettim. Meslek hayatımın en rahat yerlerinden bir tanesiydi. İçinizden birisi olmakla bu kolaylığı hissettiğimi düşünüyorum. Çünkü memleketim Ankara. Doğduğum büyüdüğüm yer Ankara. Asıl memleketim Çorum'un Sungurlu ilçesi. İkisi de buradan kırk beş dakika. Bana bunu hissettirdiğiniz için hepinize başta yakın mesai arkadaşlarım olmak üzere bütün Kırıkkalelilere teşekkür ediyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, devletimizin sıcak yüzünü gösterdiği, şehirdeki ve Üniversitemizdeki çalışmalarımızda, işlerimizde bizlere her zaman yardımcı olduğu için Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür ederek yeni görev yerinde başarılar diledi ve Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na ebru tablosu hediye etti.

İl protokolü, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Şehit aileleri Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’na ilimize yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ettiler. Vali Yardımcıları, kaymakamlar ve kurum müdürleri de Vali Tekbıyıkoğlu’na çeşitli hediyeler takdim ederek, vedalaştı.