Endonezya ile Ortak Proje Çalışmalarımız Devam Ediyor

Endonezya ile Ortak Proje Çalışmalarımız Devam Ediyor


Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kardeş üniversitelerle proje bazlı çalışmalara imza atan Üniversitemiz ile Endonezya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Gadjah Mada Üniversitesi arasındaki iş birliği çalışmaları uyum içerisinde devam ediyor.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Gadjah Mada Üniversitesi Tıp ve Mühendislik Fakülteleri bir araya gelerek Tıp Eğitiminde Yapay Zeka ve Sanal Uygulamaların kullanımı üzerine ortak proje fikirlerini değerlendirdi.

Çevrim içi düzenlenen toplantıya Üniversitemizden Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Keskin, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Turgut Deniz,  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Payidar Akgüngör, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atike Tekeli Kunt, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Buğra İlhan ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Başer katılırken; Gadjah Mada Üniversitesinden Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Proje Sorumlusu Dr. Datu Respatika, Mühendislik Fakültesi Koordinatörü Prof. Dr. Bertha Maya Sopha, Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Dış İlişkilerden Sorumlu Dr. Puji Astuti ve Dış İlişkiler Biriminden Maylany Eka Putri, Adhe Nurcahyarini ve Alfatika Aunuriella Dini katıldı.

Toplantı katılımcıların ortak proje fikirlerinin değerlendirilmesi ve karşılıklı görev dağılımının yapılması ile sona erdi.