Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Rektörümüzü Ziyaret Etti

Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Rektörümüzü Ziyaret Etti


     Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’ı makamında ziyaret etti.

    Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir ile Üniversitemiz ve Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında önümüzdeki dönem yapılabilecek eğitimde işbirliği konuları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

     Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, kadınlarımızın devlet ve millet kaynaşmasını sağlamak amaçlı, psikososyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal entegrasyonlarını sağlamaya yönelik faaliyet gösteren Yahşihan Aile Destek Merkezi (ADEM) ve dezavantajlı kadın gruplarının üretmiş olduğu ürünler hakkında Rektörümüze bilgi verdi. Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Üniversitemizdeki farklı birimlerin, kadınlar ve çocuklar başta olmak üzere toplumun her kesimine teorik ve pratik anlamda fayda sağlayacak çalışmalar yaptığını, bu anlamda her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti.

     Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu ORBİKOP Geleceğin Meslekleri Atölyesi kapsamında Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bisiklet üretimi yapıldığını belirten Haluk Özdemir, bu kapsamda proje ortağı olan Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin Geleceğin Meslekleri Atölyesiyle, Ar-Ge ve diğer teknik konulardaki desteklerini Rektörümüzle görüştü.

     Haluk Özdemir, Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Döner Sermaye Kapsamında Lazer Ahşap Kesme Tezgahı, 3D Yazıcı ve CNC Makineleri kullanılarak kişiye özel saat ahşap saat, telefon tutucu, lazer kesim ahşap hediye kutuları, kumbara ve kişiye özel tasarlanabilir çeşitli katma değerli ürünler üreterek istihdama katkıda bulunduklarını ifade etti.

     Yahşihan İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Özdemir, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’a Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılmış hediye kutusu ve ahşap saat hediye etti.

     Ziyaret, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.