Özel Yetenek Sınavlarımızı Gerçekleştirdik

Özel Yetenek Sınavlarımızı Gerçekleştirdik


Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümleri ile Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon, Geleneksel Türk Sanatları, Resim ve Müzik Bölümlerimizde Özel Yetenek Sınavları yapıldı.

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ve Resim Bölümü’nün Özel Yetenek Sınavları 22 Ağustos’ta Kapalı Spor Salonu’nda, engelli adayların sınavları ise Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yapıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Güler ve akademik personelimizin gözetiminde gerçekleşen Özel Yetenek Sınavlarında 300 aday öğrenci kabiliyetlerini sergiledi. Müzik Bölümü’nün Özel Yetenek Sınavları ise 23-24-25 Ağustos tarihlerinde Mavi Salon’da yapıldı. Müzik Bölümü aday öğrencileri müziksel işitme, söyleme ve enstrüman çalma konularında becerilerini jüri huzurunda sergiledi. Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları, adayların muhtemel itirazlarının  nesnel ve güvenilir bir şekilde değerlendirilmesi için kamera ile kayıt altına alındı.

Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümleri’ne ise 286 kadın 647 erkek ve 7 engelli aday öğrenci olmak üzere 940 kişi başvurdu. 23 Ağustos’ta başlayan ve üç gün süren Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavları’nda erkek ve kadın adaylar parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalıştı. Engelli adayların sınavı ise 25 Ağustos’ta Spor Bilimleri Fakültesi’nde yapıldı. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ayan ve akademik personelimizin gözetiminde Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sınavlarda, adayların muhtemel itirazlarının güvenilir ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla adayların performansları ve parkuru tamamlama süreleri kamera ile kayıt altına alındı.

Özel Yetenek Sınavı için Üniversitemize gelen aday öğrencilerle ve ailelerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan ve Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, Özel Yetenek Sınavları hakkında personelimizden bilgi aldı ve çalışmaları yerinde inceledi.

Üniversitemiz ve şehrimiz hakkında akademik ve idari personelimizden bilgi alan, kampüsümüzü gezen öğrenci adayları ve aileleri, kendilerine gösterilen ilgi dolayısıyla personelimize teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Adayların sınav sonuçları Spor Bilimleri Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi internet sitelerinde yayınlanacak.