Kırıkkale Üniversitesi Vakfı 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Kırıkkale Üniversitesi Vakfı 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


Kırıkkale Üniversitesi Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı Mavi Salon’da yapıldı. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan, Genel Sekreterimiz Dr. Öğr. Üyesi Şevket Evci, dekanlarımız ve meslek yüksekokulu müdürlerimiz, vakfın tabi üyeleri İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ve Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, vakfın kurucu üyeleri ve şeref üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Çok kıymetli üyelerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Yılın ilk üç ayı içerisinde yapmamız gereken toplantımızı 6 Şubat’ta yaşanan depremler nedeniyle gecikmeli olarak yapıyoruz. Depremler sonrasında vatandaşlarımıza en hızlı şekilde yardımcı olmak için seferber olduk. Depremzede vatandaşlarımızı kampüsümüzde misafir ettik. Akademik personelimiz, depremzede ailelere ve çocuklara yönelik sosyal ve psikolojik destek çalışmaları yaptı. Doktorlarımız ve sağlık personelimiz Kahramanmaraş Pazarcık başta olmak üzere ihtiyaç duyulan yerlerde sağlık hizmeti verdi. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden hocalarımız Hatay’da hasar tespit çalışmalarına katıldılar. Önceliğimiz insanımızın yaralarının bir an önce sarılması, ihtiyaçlarının giderilmesi olduğu için toplantımızı ileri bir tarihe erteleme mecburiyetinde kaldık. İnşallah 2024 yılındaki Genel Kurul Toplantımızı yılın ilk üç ayı içerisinde yaparız. İmkânlar itibariyle zengin bir vakıf değiliz. Gelir getirici, iktisadi bir işletmemiz yok. Sağ olsunlar vakıf üyelerimizin sağladığı desteklerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Üniversitemizde bu sene 12 farklı yeni bölüm ve program açıldığını ifade eden Rektörümüz,  “Bu bölüm ve programlara 600 civarında yeni öğrenci gelecek. Bu sene toplamda ise 6800 yeni öğrencimiz aramıza katılacak. Bölüm kapattığımızla, bölümlerimizde hoca olmadığıyla ilgili bazı söylentiler var. Böyle bir şey kesinlikle yok. Bölüm kapatmadığımız gibi hoca olmayan bölümümüz de yok. YÖK’ün aldığı kararla kapatılan ikinci öğretimler var.  Ancak Türkiye’de başka üniversitede olmayan ama bizde olan bir şartımız var. O şartımız da şu: bir ikinci öğretimi kapatıyorsanız, bir normal öğretim açacaksınız. Üniversitemizde yeni bölüm ve programların açılması da bu şartımızın sağlandığını gösteriyor. Üniversitedeki öğrenci sayısı, göreve başladığım 2018 yılından daha aşağıya inmeyecek. Dolayısıyla YÖK tarafından kapatılan ikinci öğretim yerine Üniversitemizde mutlaka bir bölüm veya program açıldı. Öğrenci sayımızda bir azalma da olmadı. Öğrencilerimizin dikkatini yeni teknolojiler içeren yerli ve milli teknolojik ürünlerimize yönlendirerek eğitim ve öğretimimizi sürdürüyoruz. İnşallah 18 Eylül’de öğrencilerimizle bir araya gelerek güzel bir başlangıç yapacağız. Ben sizlerin huzurunda bizlere maddi konularda bizlere destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Maliye Bakanımıza ve Strateji ve Bütçe Başkanımıza teşekkür ederim. Genel Kurul Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

Rektörümüzün açılış konuşmasının ardından Genel Kurul Toplantısı’na geçildi. Divan başkanlığını Avukat Enver Kılıç’ın yaptığı Genel Kurul Toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantıda 2022 Yılı Faaliyet Raporu, 2021-2022 Bilanço ve Kesin Hesap Bilgileri ve 2021-2022 Denetim Kurulu Raporu okundu ve oy birliğiyle ibra edildi.

Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile 2023 Yılı Tahmini Bütçesi konuları da oy birliğiyle belirlendi.

Fuaye alanındaki ikram ile devam eden Kırıkkale Üniversitesi Vakfı 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.