Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Katıldı


Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 101. Yıldönümü münasebetiyle ilimizde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. 

Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.  

Çelenk sunumunun ardından Valilik makamında düzenlenen Tebrikat Törenine katılan Rektörümüz, askeri ve mülki erkanla beraber Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkanı Vekili Mutlu Erol Bakır'a bayram tebriklerini iletti. 

Tebrikat Töreni sonrasında Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, il protokolü ile Fevzi Çakmak Caddesi’nde düzenlenen geçit törenine katıldı.

Tören öncesinde Vali Mehmet Makas, Garnizon Komutanı Vekili Erkan Başkanı Bakım Albay Tolga Topbaşoğlu ve Belediye Başkanı Vekili Mutlu Erol Bakır tarafından tören alanında bulunan askerler ve vatandaşlar selamlanarak 30 Ağustos Zafer Bayramı tebrik edildi.  Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajının okunması ve Mühimmat Komutanlığı personeli Personel Üsteğmen Emrah Güven tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. 

Renkli görüntülerin yaşandığı tören alanında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gösteri ekibi tarafından halk oyunları gösterisi vatandaşların ilgisini topladı
.